Pridané 07.01.2020
    
Dotácie od mesta Košice
 
Bedmintonovému klubu KBC Košice o.z. bola od mesta KOŠICE v roku 2019 poskytnutá finančná podpora z Fondu Mládežníckeho športu vo výške 2420,- €.
Finančné prostriedky boli použité na nákup športového materiálu - bedmintonových košíkov, bedmintonového výpletu a bedmintonových rakiet pre našich hráčov, taktiež na úhradu nájmu a prevádzkových nákladov telocvične na ZŠ Janigovej 2 v Košiciach, v ktorej prebieha tréningový proces hráčov klubu.

 

Pridané 19.4.2017
    
aktualizovaný zoznam členov

doplnené výsledky za rok 2015/2016

 

Pridané 27.10.2014
    
TEM SLOVENIA YOUTH INTERNATIONAL 2014
 
Na medzinárodný turnaj do Slovinska sme vycestovali z nášho klubu – KBC Košice po prvý krát a to v zostave našich hráčov Roba Sabovčíka, Erika Žuravlova a Sama Nečedu . Turnaja sa zúčastnili hráči zo siedmich krajín a tak mali chlapci možnosť zmerať si sily s a spoznať rôzne štýly hry/ od Českej až po Pakistanskú / . V kategórii U 15 štartovalo 52 hráčov., ktorí boli rozdelení do skupín po štyroch. Žiaľ zo skupiny postupovali iba víťazi, takže ani vyrovnané výkony našich a druhé miesto v skupinách nám nestačilo na postup. Vo štvorhre mali chlapci Erik a Robo blízko postupu medzi osmičku najlepších, no druhý zápas proti nasadenej dvojke turnaja / slovinský pár / psychicky nezvládli, urobili pár nevynútených chýb , čo sa pri systéme hry do 11 bez dvojbodového rozdielu neodpúšťa víťazný zápas sa otočil v náš neprospech.. Turnaj však nemôžem hodnotiť ako neúspešný. Chlapci podali vyrovnané výkony počas celého turnaja, do každého zápasu nastupovali zodpovedne a bojovne. Turnaj splnil naše očakávania a chlapcom zvihol sebavedomie, priniesol mnoho nových skúseností a zážitkov a dúfam aj motiváciu do ďalších tréningov. Čo sa týka organizačnej stránky, bol turnaj dobre zorganizovaný , hralo sa v novej hale v krásnom prostredí, organizátor zvládol veľké množstvo hráčov / okrem U 15 sa hrali aj kategórie U 13 a U 11 /. No musím negatívne hodnotiť práve katagóriu U 11, v ktorej organizátor umožnil štart domácim hráčom, ktorí neovládali základné pravidlá a tým sa turnaj zbytočne natiahol a ich účasť nebola vhodná medzinárodného turnaja, na čo poukázali aj vedúci výprav iných krajín. Touto cestou sa chcem poďakovať p. Sabovčíkovi , ktorí nám svojou účasťou pomohol zvládnuť nielen dlhú cestu ale aj samotný pobyt.

TRÉNERKA

 

Pridané 15.09.2014
    
ÚSPEŠNÁ KVALIFIKÁCIA :)
 
Ostatné dve soboty sa v telocvični nášho klubu odohrali kvalifikačné turnaje v kategóriách U 15 a U 17. Z turnajov postupuje prvých šesť hráčov a hráčok z dvojhry na celoslovenský turnaj v Ilave - U15 a v Prešove- U17. Z našich radov si v katagórii U 15 vybojovali postup: Erik Žuravlov, Imrich Homza, Katka Csonková a Lili Muránková. K nim sa na cestu do Ilavy pridajú Samo Nečeda a Robo Sabovčík, ktorý si postavením v rebríčku zabezpečili priamy postup. V kategórii U 17 si postup vybojovali: Samo Nečeda, Robo Sabovčík, Erik Žuravlov, Peter Janckulík / hosťujúci hráč / , Kika Baloghová, Katka Csonková, Julka Janočková, Beky Malecká, Lili Muránková.

Gratulujeme!!!!!!

TRÉNERKA

 

Pridané 02.09.2014
    
NOVÁ SEZÓNA ZAČÍNA!!
 
VŠETCI - MALÍ AJ VEĽKÍ SA STRETNEME NA TRÉNINGU V UTOROK 2. 9. 2014 O 16:30 V TELOCVIČNI NA JANIGOVEJ, SAMOZREJME AJ S VECAMI NA TRÉNING.

TRÉNERKA

 

Pridané 20.06.2014
    
LETNÉ SÚSTREDENIE KYSAK 2014
 
TAK AKO KAŽDÝ ROK AJ TENTO ROK SA STRETNEME NA LETNOM SÚSTREDENÍ V KYSAKU. V TERMÍNE OD 6.7. - 12. 7. SA BUDEME VENOVAť ROZVOJU NAŠEJ KONDIČKY A PRÍPRAVE NA NOVÚ SEZÓNU. SÚSTREDENIE VŠAK NIE JE LEN O DRILE ALE HLAVNE O NADVIAZANÍ NOVÝCH PRIATEĽSTIEV, UPEVŇOVANÍ TÍMOVÉHO DUCHA A ZÍSKAVANÍ NOVÝCH ZÁŽITKOV.........


TEŠÍM SA NA VÁS

TRÉNERKA

 

Pridané 06.05.2014
    
MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY MLADŠÍCH ŽIAKOV
 
Cez víkend 26. 4. 2014 sa v Bratislave konali M SR mladších žiakov. My sme na majstrovstvá vycestovali v zložení Katka Csonková, Rebecca Herrgottová, Erik Žuravlov a Šimon Šoltés. Našim cieĽom boli medailové umiestnenia hlavne v párových disciplínach u chlapcov a v zmiešanej štvorhre. Katka so Šimonom nastúpili do súťaže ako tretí nasadení pár s očakávaním postupu až do finále, no žiaĽ cestu im prekazil v druhom kole náš Erik so spoluhráčkou zo Šurian Sabinou Hádekovou. Tešiť nás može fakt, že medaila ostala zastúpením Erika u nás. Erik so Sabinou skončili na treťom mieste. K bronzu pridal Erik spolu so Šimonom aj striebro vo štvorhre. Cestu do finále mali v celku hladkú no na víťaznú dvojicu chlapci nestačili. V dvojhrách sa Katka prebojovala do osmičky, kde jej chýbal kúsok šťastia od postupu do semifinále/ 21:18,22:20 /. Smutno mám bolo aj po Erikovej dvojhre v druhom kole, kde nastúpil proti hráčovi z Prešova a na konci druhého setu mu víťazstvo uniklo o vlások. Stretnutie prehral 21:18, 22:20. Šimonovi v dvojhre chýbalo nadšenie, bojovnosť a ukázali sa aj nedostatky v technike a pohybe po kurte, čo sa ukázalo aj na výsledku a celkovo skončil v osmičke. Rebecce tak ako Šimonovi chýbal elán a bojovnosť na kurte. Rebecca si vybojovala 17. miesto.

M SR U 13 Bratislava 2014 , umiestnenia:

Žuravlov Erik - 2. miesto stvorhra, 3. miesto mix
Šimon Šoltés - 2. miesto štvorhra, 5.-8. dvojhra a mix
Katka Csonková - 5.- 8. dvojhra a mix, 9. miesto štvorhra
Rebecca Herrgottová - 17. miesto dvojhra, 9. miesto mix a štvorhra


Medailistom gratulujeme!!!!!!!!!

trénerka

 

Pridané 27.02.2014
    
V čase jarných prázdnin od 3. 3. 2014 - 7. 3. 2014 tréningy nebudú. Prajem príjemné prežitie jarných prázdnin!!!!!!!!!

Naši najmladší hráči, prosím nezabudnúť, že po prázdninách v sobotu resp. v nedeĽu , ( je tam možnosť že sa turnaj preloží na nedeĽu 9. 3. 2014 ) Vás čakajú oblastné majstrovstvá v Košiciach v našej telocvični. Týka sa to hráčov: Miško Horenský, Adamko Pavlovič, Paťko Andráš, Paťko Silváši, Dominik Andráš a Miška Macáková. Ešte sa telefonicky spojíme v priebehu prázdnin.

Trénerka

 

Pridané 15.02.2014
    
OM "A" U 13  - HRACHOVO
 
V sobotu 15. 2. 2014 vycestovali naši mladší žiaci na oblastné majstrovstvá do Hrachova. Hlavne od chlapcov sme očakávali medailové umiestnenia v dvojhre a aj v párových disciplínach. K svojmu cieĽu sa najviac priblížil Šimon Šoltés, ktorý si vybojoval účasť vo finále vo všetkých troch discilínach. Vo finále dvojhry však nepodal svoj najlepší výkon a tak sa musel uspokojiť s druhým miestom. Inak to nebolo ani v mixe s Katkou Csonkovou kde podĽahli prešovskému páru a tak im ostala iba strieborná medaila. Naopak vo švorhre si chlapci Šimon a Erik Žuravlov po trojsetovom súboji odnášali zláté medaily. Erik pridal k zlatu aj bronz zo zmiešanej štvorhry, ale v dvojhre svojím výkonom sklamal. Ani ostatní hráči neodchádzali bez ocenenia. Katka ku striebru v mixe pridala aj striebornú medailu zo švorhry spolu s Rebeccou Herrgottovou a Tomáš Virba si vybojoval bronz v zmiešanej štvorhre. Našim ĂŻalším hráčom - Danielovi Hajduovi, PaĽkovi Kristiòákovi a Miške Macákovej sa medailové miesta neušli no aj napriek tomu podali skvelé výkony.

Všetkým hráčom gratulujeme!!!!!

trénerka

 

Pridané 08.02.2014
    
GP "A" U 13  - KOŠICE
 
V sobotu 8. 2. 2014 sa v priestoroch našej telocvične odohral 3. celoslovenský turnaj v kategórii mladších žiakov. Z našich radov sa na turnaji predstavili Katka , Rebecca, Miška, Šimon Š., Erik a Tomáš V. Rebecca a Miška ukončili svoju púť turnajom už v prvých kolách aj keĂŻ Rebecca mala postup do druhého kola na dosah keĂŻ podĽahla svojej protihráčke v troj setovom napínavom súboji. Podobný scenár mali dievčatá aj vo štvorhre kde tak isto prehrali v troch setoch. Katka Csonková v dvojhre pomerne Ľahko prešla medzi najlepších osem hráčok no jej hra na postup do semifinále nestačila. Naopak jej výborná hra na sieti pomohla Šimonovi v zmiešanej štvorhre k postupu až do finále. Po napínavom troj setovom boji sa nakoniec tešil z víťazstva súper a tak náš pár Katka - Šimon si v zmiešanej štvorhre odnášajú striebornú medailu. ĂŹalšie striebro si odniesla Katka aj vo štvorhre dievčat spolu z Terezkou -hráčkou Lokomotívy Bánov. Na turnaji sa po dlhšej pauze prestavil aj Tomáš Virba. V dvojhre postúpil do druhého kola a pri postupe medzi osmičku podĽahol súperovi v troch setoch. Tomáš hral aj párové disciplíny, no keĂŻže momentálne nemá spoluhráča z klubu, na turnaji hral s náhodnými spoluhráčmi. Erik a Šimon vo štvorhre potvrdili svoje postavenie nasadenej turnajovej dvojky. Finále prehrali v dvoch setoch 21:18, 21:19 a tak si odnášajú pekné druhé miesto a hlavne bohatý bodový zisk do rebríčka pred M SR. Chlapci sa predstavili aj vo dvojhre. Erik sa prebojoval do osmičky, kde mu skrížil cestu hráč z Ilavy. Šimon naopak potvrdil svoje postavenie a ako nasadený hráč turnaja prehral postup do finále a tak si z dvojhry odnáša bronz. Najúspešnejším hráčom turnaja z nášho klubu sa tak stáva Šimon Šoltés so ziskom 2 strieborných a 1 bronzovej medaile.

Všetkým hráčom gratulujeme!!!!!

trénerka

 

Pridané 16.12.2013
    
GP "A" U 15  - PREŠOV
 
V sobotu 14. 12. 2013 sa konal v poradí druhý celoslovenský turnaj v kategórii starších žiakov. Priami postup na tento turnaj mal iba Samo Nečeda, ktorý momentálne figuruje na 9. mieste v celoslovenskom rebríčku do 15 rokov. Ostatnými hráčmi boli Robo Sabovčík, Šimon Šoltés a Kika Baloghová , ktorí si postup vybojovali na kvalifikačnom turnaji. V sobotu nastúpili vo všetkých troch disciplínach, no ani v jednej veĽmi neoslnili. Samo si udržal svoju pozíciu vo dvojhre, keĂŻ postúpil medzi osmičku no tam nestačil na nasadenú jednotku. Šimon nestačil v druhom kole na hráča z Prešova a Robo po trojsetovom boji prehral v druhom kole o postup do osmičky s Melišom. Kristína mala prvé kolo voĽné a v druhom sa stretla s nasadenou dvojkou a neskoršou víťazkou turnaja na ktorú nestačila a prehrala vysoko v dvoch setoch. V párových disciplínach sa nám nedarilo. Jedine pár Šimon a Robo prešli do osmičky, kde bojovali proti druhému nasadenému páru ale napriek peknému trojsetovému  boju prehrali. Turnaj bol pre chlapcov a Kiku zrkadlom ich aktuálnej výkonnosti. Ukázal nám mnoho nedostatkov, na ktorých musíme v tréningu pracovať a to svedomito!!!!!!

trénerka

 

Pridané 14.12.2013
    
Milí naši hráči a rodičia, informujeme Vás o možnosti štúdia Vašich detí, našich hráčov na          Športovom gymnáziu v Košiciach .
Štúdium od septembra 2014 sa týka detí navštevujúce piaty ročník základnej školy a deviaty ročník základnej školy. Tréningový proces na gymnáziu je zabezpečený pod dohĽadom našej trénerky p. Poláčkovej
 
Termín podania prihlášky je do - 20. februára 2014
 
Termín talentových skúšok je   -  2. 4. 2014 a 3. 4. 2014
 
Bližšie informácie Vám rada poskytne p. Poláčková - tel. 0905 939 469    e-mail: turzakovajulka@gmail.com, info aj na: www.sportgymke.sk

 

Pridané 14.12.2013
CELOSLOVENSKÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽIAKOV VO ZVOLENE - 7. 12. 2013
 
V sobotu vycestovali naši mladší hráči v zložení Katka, Šimon, Tomáš a Erik na celoslovenský turnaj do Zvolena. Všetci štyria sa predstavili v každej disciplíne.
 
Katka sa sa v dvojhre prebojovala do osmičky,  vo štvorhre a v mixe získala 3. miesto. Šimon ku 3. miestu v mixe s Katkou pridal aj 3. miesto vo štvorhre spolu s Erikom. Vo dvojhre sa chlapci prebojovali iba do osmičky. Pre Tomáša to bol po dlhšej pauze dobrý test a tréning a dúfam aj dobrý štart pre ĂŻalšie trénovanie  a turnaje.
 
Touto cestou sa chcem poĂŻakovať rodičom za odvoz a starostlivosť o deti počas turnaja.

ĂŹakujem a hráčom gratulujem!!!     trénerka
 

 

Pridané 2.12.2013
    
GP "A " U 11  Trenčín
 
V sobotu 30. 11. 2013 sa v Trenčíne odohral celoslovenský turnaj najmladších hráčov. Našou najúspešnejšou hráčkou na turnaji bola Miška Macáková, ktorá sa vo štvorhre umiestnila na peknom 3. mieste a v dvojhre dievčat sa prebojovala medzi osem najlepších. Na turnaj odcestovali aj nové nádeje nášho klubu - Paťko Andráš, Paťko Silváši a Adamko Pavlovič. Chlapci si turnaj užili, nazbierali cenné skúsenosti do budúcnosti. Paťovi S. a Adamkovi sa podarilo postúpiť medzi osem najlepších párov vo štvorhre chlapcov.
 
Gratulujeme
 
Pridané 26.11.2013
    
upravené najbližšie turnaje nájdete tu.
 
Pridané 20.9.2013
    
GP BQ U 13 ROZHANOVCE

V sobotu 14. 9. sa odohral prvý kvalifikačný turnaj v kategórii mladších žiakov. Z našich hráčov bojovali o postup na celoslovenský turnaj Maťka , Miška , Rebecca a Daniel . Postup si nakoniec vybojovali všetky tri dievčatá a to: Maťka z druhého miesta a Miška s Rebekou z 3. a 4. miesta vo dvojhre. Danielovi tentokrát postup nevyšiel.

Dievčatám gratulujeme a držíme palce na celoslovenskom turnaji, ktorý usporiada náš klub 5. 10. 2013.

GP BQ U 15 ROZHANOVCE

Nie všetci naši hráči v kategórii starších žiakov majú postup na celoslovenský turnaj istý, preto museli absolvovať 7. 9. 2013 kvalifikačný turnaj. O postup bojovalo na tomto turnaji bojovalo 14 chlapcov a 19 dievčat z rĂ´znych klubov. Z nášho klubu sa predstavili: Robo, Erik, Šimon, Imro, Tomáš J., Šimon Snopko a dievčatá Beky, Kika, Julka, Janka, Maťa a Gabika.  Účasť veĽká, no postup na celoslovenský turnaj, ktorý bude 21. 9. 2013 vo Zvolene si vybojovali iba: Šimon Šoltés, Robo, Erik a Kika. Gratulujeme a držíme palce vo Zvolene.

GP BQ U 17 ROZHANOVCE

V nedeĽu 15. 9. sa v Rozhanovciach bojovalo o miestenku na celoslovenský turnaj v kategórii U 17, ktorý s bude konať v Ilave 19. 10. 2013. Účasť v Ilave si vybojovali aj naši hráči a to: Kika a Samo Nečeda.

Gratulujeme.

 

Pridané 6.8.2013
    
INFORMÁCIE PRE HRÁČOV:
 
V PONDELOK 19. 8. 2013 ZAČÍNAJÚ TRÉNOVAť IBA HRÁČI DRUHEJ SKUPINY - MENOVITE:

BALOGHOVÁ, HOMZA, MALECKÁ, VIRBA, ŠOLTÉS, IVANOVOVÁ, NEČEDA, SABOVČÍK, JANOÁKOVÁ, ŽURAVLOV, CSONKOVÁ, DZURČANINOVÁ, JUSKO, MAĂŹAROVÁ, SABOLOVÁ, SNOPKO, ŠOFRÁNKOVÁ, VARGOVÁ, MACÁKOVÁ, BELEJOVÁ A  HERRGOTTOVÁ.    / DÚFAM, ŽE SOM NA NIKOHO NEZABUDLA /

 
TRÉNINGOVÝ PROCES ZAČÍNA V PONDELOK 19. 8. 2013 O 17:30 V TELOCVIČNI.
 
HRÁČI PRVEJ SKUPINY / NESÚťAŽNÍ / ZAČÍNAJÚ TRÉNOVAť V SEPTEMBRI 2. 9. 2013 O 16:30. , ČIŽE PO STAROM.
 
BLIŽŠIE INFORMÁCIE U TRÉNERKY.

 
...PEKNÝ ZVYŠOK PRÁZDNIN............S POZDRAVOM pani trénerka

 

Pridané 6.6.2013
    
Letné sústredenie Kysak 2013
Aj toto leto organizujeme pre našich hráčov letné sústredenie v Kysaku.
Sústredenie sa uskutoční v termíne od 7. 7. - 13. 7. 2013 v priestoroch ŠVP v Kysaku.

       
 


 
M SR U 13 - BRATISLAVA
Cez víkend 18. 5. 2013 sa v Bratislave stretlo 24 najlepších hráčov  na Majtrovstvách SR v kategórii do 13 rokov. Náš klub reprezentovalo 6 chlapcov a dve dievčatá. Vo dvojhre chlapcov sa medzi najlepších osem prebojoval Samo Nečeda a Robko Sabovčík, v zmiešanej štvorhre v osemfinále skončili Erik Žuravlov a Šimon Šoltés spolu s Katkou Csonkovou. Vo štvorhre chlapcov dosiahli na medailovú priečku Šimon Šoltés spolu s Tomášom Virbom, ktorí v napínavom semifinálovom zápase prehrali nad neskoršími víťazmi 23:25,21:16,21:19. Medzi naj osem sa vo štvorhre prebojovali aj Imrich Homza s Erikom Žuravlovom a Robko so Samom.
 
K medaile chlapcom gratulujeme.

 
M SR U 11 - ŠURANY
V sobotu 12. 5. 2013 sa v Šuranoch odohrali Majstrovstvá SR najmladších žiakov do 11 rokov. Z nášho klubu si účasť na tomto turnaji vybojovali - PaĽko Kristiòák, Petra Sabolová, Miška Macáková a Rebecca Herrgottová. Peťka na turnaj nakoniec neodcestovala. Všetci ostatní štartovali vo všetkých troch disciplínach. Najlepšie sa umiestnili: PaĽko na 5. mieste vo štvorhre, Rebecca sa prebojovala medzi osem najlepších vo dvojhre a spolu s Miškou dosiahli na 5. miesto vo štvorhre. Medaile sa nám získať nepodarilo, no pre hráčov bol tento turnaj dobrou školou a dúfame, že aj motiváciou pre ĂŻalšiu prácu.

Pridané 21.4.2013

 
SZBe vydal zoznam postupujúcich hráčov v jednotlivých kategóriách na M-SR.
 
Z nášho klubu si postup na Majstrovstvá  Slovenska vybojovali:
 
V kategórii U 11- najmladších žiakov: M SR sa uskutočnia 12. 5. 2013 v Šuranoch
 
Herrgottová Rebecca
Macáková Michaela
Sabolová Petra
Kristiòák Pavol

 
V kategórii U 13- mladších žiakov: M SR sa uskutočnia 18. 5. 2013 v Bratislave
 
Csonková Katarína
Vargová Martina
Nečeda Samuel
Šoltés Šimon

Žuravlov Erik

Sabovčík Róbert
Virba Tomáš
Homza Imrich

 
V kategórii U 15 - starší žiaci: M SR sa uskutočnia 4. 5. 2013 v Košice / Rozhanovce /
 
Baloghová Kristína
Nečeda Samuel
 
Gratulujeme!!
 
Najbližšie súťaže:
 
U11: M SR 12. 5. ŠURANY
 
U13: M SR 18. 5. BRATISLAVA
 
U15: M SR 4. 5. KOŠICE

najbližšie turnaje nájdete tu.
 

Pridané 9.3.2013
V PONDELOK 11. 3. 2013  BUDÚ MAť OBE SKUPINY TRÉNING O 17:30 V PRIESTOROCH ŠPORTOVÉHO GYMNÁZIA. ZRAZ BUDE O 17:15 VO  VESTIBULE GYMNÁZIA.
( NA JANIGOVEJ TRÉNING V PONDELOK NEBUDE!!! )

 

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ U 11 HRACHOVO - 17. 2. 2013

Na oblastných majstrovstvách  Hrachove sa stretli najmladší bedmintonisti z východu. Z našich radov sa na turnaji predstavili - PaĽko, Miška a Rebecca. Najúspešnejšou hráčkou z našich bola Rebecca, ktorá si priniesla dve bronzové medaile z dvojhry dievčat a zo zmiešanej štvorhry spolu s  PaĽkom. PaĽko obsadil 5. miesto vo dvojhre a už spomínané 3. miesto v mixe. Miške turnaj nevyšiel, ale zbieraní skúseností nikdy nie je dosť.

MEDAILISTOM GRATULUJEME!!!

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ U 13 KOŠICE - 24. 2. 2013

Oblastné majstrovstvá mladších žiakov sa odohrali na našej domácej pĂ´de. Z našich hráčov sa predstavili - Samo, Robko, Tomáš Virba., Šimon, Tomáš Jusko., Imro, PaĽko a z dievčat Katka a Maťka Vargová.
Na medailové umiestnenie dosiahol Samo vo dvojhre kde obsadil 3. miesto po veĽmi peknom semifinálovom  zápase s Tokarčíkom, kde žial Samko nezvládol záver. Ale zápas bol dobrým zrkadlom aktuálnej Samovej výkonnosti, a aj nedostatkov .. Vo štvorhre chlapcov -  Tomáš a Šimon obsadili 2. miesto, keĂŻ finálový zápas prehrali v troch setoch. Pár Robko  a Samo skončili na 3. mieste. V zmiešanej štvorhre obsadili 3. miesto Katka so Šimonom a vo štvorhre dievčat získali bronzovú medailu Maťka Vargová s hráčkou s Prešova a Katka spolu s Miškou Gargušovou.

Gratulujeme!!!!!

Pridané 21.1.2013
     Milí naši hráči a rodičia, informujeme Vás o možnosti štúdia Vašich detí, našich hráčov na  Športovom gymnáziu v Košiciach so zameraním na bedminton. Štúdium od septembra 2013 sa týka detí navštevujúce piaty ročník základnej školy a deviaty ročník základnej školy. Tréningový proces na gymnáziu je zabezpečený pod dohĽadom našej trénerky p. Turzákovej.
Talentové skúšky sa konajú:pre 4. ročné štúdium - 25. 3. 2013
                                         pre 8 ročné štúdium -  27. 3. 2013
 
Bližšie informácie Vám rada poskytne p. Turzáková - tel. 0905 939 469    e-mail: turzakovajulka@gmail.com, info aj na: www.sportgymke.sk

 

Pridané 16.1.2013

VO ŠTVRTOK 17. 1. 2013 TRÉNING NEBUDE !!  /z dĂ´vodu obsadenej telocvične / vidíme sa v piatok so skupinkou nových členov a s ostatnými v pondelok po starom.

p. trénerka

 

Pridané 8.1.2013

Cez víkend sa odohral  v Rozhanovciach kvalifikačný turnaj U 15 . Právo účasti na 3. celoslovenský turnaj U 15 si vybojovali cez dvojhry Samo Nečeda a Kika Baloghová. Celoslovenský turnaj sa odohrá 19. 1. 2013 v Ilave. Držíme palce.

najbližšie turnaje nájdete tu.
 

Pridané 3.12.2012

V UTOROK 4. 12. 2012 TRÉNING NEBUDE.


GP "A" U 13 Zvolen - 1. 12. 2012

Cez víkend sme v zložení Erik, Samo, Robko, Šimon a Maťa vycestovali do Zvolena na druhý celoslovenský turnaj kategórie U 13. V partii nám zo zdravotných dĂ´vodov chýbali Tomáš s Katkou. V silnej konkurencii sa naši chlapci nestratili a to najmä vo štvorhre. Oba pári Erik so Šimonom a Robo so Samom obsadili 3. miesto. Vo dvojhre mal na dosah účasť v semifinále Samko no žiaĽ záver druhého setu setu nezvládol a po troj setovom boji  prehral. Ostatní chlapci sa vo dvojhre prebojovali iba do druhého kola, na najlepšiu osmičku ich výkon nepostačoval. Pre Maťku to bol prvý celoslovenský turnaj, čo sa odzrkadlilo na jej hre. No, neostáva nám nič iné iba trénovať a užívať si tento krásny šport. Chlapcom  blahoželáme!!!!


ILAVA YOUTH INTERNATIONAL - 9. 11. - 11. 11. 2012

Začiatkom novembra sme sa vybrali na medzinárodný turnaj do Ilavy. Turnaja sa zúčastnili z našich radov: Katka, Tomáš, Erik, Samo, Robo a Šimon. Po príchode nás trochu sklamal počet zúčastnených hráčov. Čakali sme väčšiu účasť. No aj napriek tomu chlapci a aj Katka odohrali množstvo zápasov a účasť vo finále si vybojovali Šimon s Tomášom vo štvorhre. Motivácia bola o to väčšia, že finálový zápas sa odohrával v športovej hale v Dubnici, kde sa súčasne odohrával medzinárodný turnaj juniorov. Tak mali chlapci možnosť zažiť a užiť si hru na koberci s profesionálnym rozhodcom. Aj keĂŻ finále prehrali, domov si priniesli okrem druhého miesta aj kopu zážitkov a nových skúseností.


Blahoželáme!!!!!

 
Pridané 19.9.2012

MINI CUP ILAVA

Koncom minulej sezóny sa odohral medzinárodný turnaj  MINI CUP v Ilave. Náš klub reprezentovali hráči v zložení - Katka Csonková, Julka Chmurovičová / PBA Prešov/, Tomáš Virba, Erik Žuravlov a Šimon Šoltés. Hráči štartovali ako družstvo pod názvom " Košický diabli " . V silnej konkurencii sa nestratili a domov sa vrátili s pekným tretím miestom.

Blahoželáme!!!

BQ U 15 Rozhanovce  a  "B" U 11 Prešov

Cez víkend 15. 9. 2012 sa súčasne odohrali dva turnaje, a to kvalifikačný turnaj v kategórii U 15 v Rozhanovciach a turnaj "B" v kategórii U 11 v Prešove. V Rozhanovciach si postup na celoslovenský turnaj vybojovali- z prvého miesta vo dvojhre Kristína, Beky - z prvého miesta vo štvorhre, Katka a Samo Nečeda.  Na turnaji v Prešove sa z dvoch víťazstiev tešila Rebecca Hergottová, ktorá vyhrala dvojhru a spolu s Miškou Macákovou vybojovali zlato vo štvorhre dievčat. Na turnaji mala premiéru aj Peťka Sabolová, ktorá vo dvojhre obsadila 4. miesto a vo štvorhre 3. miesto.

Blahoželáme!!!!!

 
Pridané 27.8.2012

INFORMÁCIE PRE HRÁČOV:

PREDBEŽNÝ ČASOVÝ ROZPIS TRÉNINGOV OD SEPTEMBRA :

V SEPTEMBRI ZAČÍNAME V UTOROK  4. 9. 2012   -   16:30 - 17: 30 PRVÁ SKUPINA
                                                                                 17:30 - 19: 00 DRUHÁ SKUPINA


HRÁČI PRVEJ SKUPINY :  Hergottova, Macáková, Belejová, Kovaøiková, Dzurčaninová, Ivanovová, Matyiová, Kristiòák, Hrehor, Onduš, Prezbruch , Orhelmi
HRÁČI DRUHEJ SKUPINY: Baloghová, Malecká, Janočková, Csonková, Sabolová, MaĂŻarová, Virba, Nečeda, Šoltés, Žuravlov, Jusko, Homza
/ zaradenie hráčov do skupín nie je definitívne /

Nasledujúci tréning:

Štvrtok 6. 9. 2012 : 16:30 - 17:30 prvá skupina
                              17:30 - 19:00 druhá skupina

Konečný časový rozpis tréningov bude upresnený po konzultácii s vedením školy.

 

Pridané 23.5.2012
M SR U 13
Dòa 5. 5. sa na bedmintonových kurtoch v Šuranoch odohrali M SR v kategórii mladších žiakov. Z našich hráčov sa na majstrovstvách predstavili  - Samo, Beky a Katka. Kristínka  pre zranenie na turnaj neodcestovala. Majstrovstvá našim hráčom nevyšli , keĂŻ že sa ani jeden z nich v žiadnej z disciplín neprebojoval medzi najlepšiu osmičku. Pevne dúfame, že si z týchto majstrovstiev naši hráči priniesli mnoho skúseností a chuť naĂŻalej sa zlepšovať a pracovať na sebe.


M SR U 11
12. 5. sa uskutočnili v Prešove M SR v kategórii najmladších žiakov. Z našich radov predviedli svoje bedmintonové umenie - Tomáš, Šimon, Erik, Katka a Rebecca. Najúspešnejším hráčom z KBC bol Tomi, ktorý získal dve bronzové a jednu striebornú medailu. Z medailami sa mĂ´žu pochváliť aj Šimon, ktorý vybojoval striebro  vo štvorhre s Tomim a Katka, ktorá získala svoju prvú medailu z M SR v mixe s Tomim. Erik a Rebecca ostali bez medailí ale aj napriek tomu podali pekné výkony. 
Gratulujeme!!!!!!!!!!

M SR Veteránov
Dòa 19.5. sa v Trenčíne uskutočnili MSR veteránov. Náš klub reprezentoval tréner Poláček a trénerka Turzáková a Kašela Bohumil st.  Do Trenčína vycestovali za obhájením minuloročného titulu v mixe / Turzáková,Poláček /, čo sa im aj podarilo a po  trojsetovom finále proti páru Kašela / KBC / , Šidlová sa stali majstrami SR mladších veteránov v mixe. ĂŹalší titul získala trénerka KBC vo dvojhre mladších veteránok a k tomu pridala striebro vo štvorhre.
V celku úspešný turnaj.
Gratulujeme!!!!!!!!


Baráž o postup do extraligy zmiešaných družstiev!
V sobotu 26.5. v priestoroch telocvične KBC Košice odohrá družstvo KBC Košce zápasy o postup do extraligy. Do bojov nastúpi proti družstvu PBA Prešov a Filozof Bratislava.
Držíme palce!!!!!!!!!!!!

 
Pridané 10.4.2012
Pozor zmeny: 1. zmenené maily kontaktov, 2. rozvrh tréningov, 3. blížiace sa turnaje
Pridané 10.4.2012
Slovenský zväz bedmintonu vydal rebríčky a zároveò nominácie na Majstrovstvá Slovenska v kategórii U 11 a U 13.
Z našich hráčov si účasť vybojovali:
 
V kategórii U 11:  Katka Csonková, Peťa Kovaøiková, Tomi Virba, Šimon Šoltés a Erik Žuravlov
V kategórii U 13:  Kristína Baloghová, Rebeka Malecká, Katka Csonková, Samo Nečeda a Samo Kováč
 
Blahoželáme a držíme palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pridané 13.2.2012
Náš klub KBC Košice privítal dòa 4. 2. hráčov kategórie U 13 z celého Slovenska. Turnaj bol kvalitne obsadený a našim hráčom sa žiaĽ veĽmi nevydaril.  Samo vypadol z pavúka vo dvojhre už v prvom kole, kde narazil na nasadeného Horáka, Samkovi sa podarilo postúpiť do druhého kola cez Fojtíčka no tam jeho hra nestačila na nasedeného Meliša. Vo štvorhre chlapci prešli do osmičky kde o postup bojovali s chlapcami z Prešova no žiaĽ neúspešne. Dievčatám sa nedarilo o nič viac, snáĂŻ možno pochváliť Katku, ktorá vybojovala víťazstvo v prvom kole s Julkou Chmurovičovou no neskĂ´r už nestačila na svoje staršie a skúsenejšie súperky. Kristína postúpila do šestnástky no cestu do osmičky jej skrížila Zuzka Pálková. Rebeke to nevyšlo hneĂŻ na začiatku a tak do ĂŻalších bojov nepostúpila. Vo štvorhre sa dievčatá prebojovali medzi osmičku. Po turnaji možno konštatovať, že nám neostáva nič len trénovať a trénovať......Ešte nás čakajú oblastné majstrovstvá..a  M SR v Šuranoch.

Pridané 13.2.2012
V sobotu  28.1. sa odohral celoslovenský turnaj v kategórii U 11 v Šuranoch. Samozrejme naši hráči tam nemohli chýbať a tak sme deò pred turnajom nasadli na vlak a hurááááá do Šurian. Cestovali sme už v tradičnej zostave Erik, Tomáš, Šimon a kočky Peťa a Katka. Cesta bola dlhá ale v jednom kupé s piatimi deckami nebolo núdze o zábavu, tak nám cesta ubehla pomerne rýchlo. Po príchode sme sa ubytovali, navečerali a šup ho do postele. Ráno nás čakali zaujímavé a ťažké zápasy. Chlapci sa na kurtoch zdržali o čosi dlhšie ako dievčatá, ktorým sa podarilo vo dvojhre aj vo štvorhre postúpiť iba medzi osem najlepších. Chlapci menovite Tomáš a Erik sa proti sebe stretli v zápase o postup do osmičky, Tomáš postúpil a prebojoval sa až do semifinále kde podĽahol neskoršiemu víťazovi v dvoch setoch 21:11, 21:10.  Erik si v zápasoch o poradie vybojoval pekné 9. miesto a nesmieme zabudnúť na Šimona, ktorý skončil na 5. mieste. Vo štvorhre si dvojica Šimon - Tomáš odniesli strieborné medaile.
Turnaj sa skončil a my sme sme nasadli do áut, k pánovi  Vibrovi a k pánovi  Šoltésovi, ktorým aj touto cestou ĂŻakujeme za odvoz domov.
Pridané 9.1.2012
Milí naši hráči a rodičia, informujeme Vás o možnosti štúdia Vašich detí, našich hráčov na                       Športovom gymnáziu v Košiciach so zameraním na bedminton. Štúdium od septembra 2012 sa týka detí navštevujúce piaty ročník základnej školy a deviaty ročník základnej školy. Tréningový proces na gymnáziu je zabezpečený pod dohĽadom našej trénerky p. Turzákovej.
Bližšie informácie Vám rada poskytne p. Turzáková - tel. 0905 939 469    e-mail: julka@magnol.sk, info aj na: www.sportgymke.sk
 
Pridané 19.12.2011
V sobotu 17. 12. 2012 sme na našej pĂ´de v telocvični KBC usporiadali celoslovenský turnaj kategórie U 11. Z našich radov štartovali: Tomáš, Erik, Šimon, Peťka, Katka a svoj prvý turnaj absolvovala aj Rebecca.
V silnej konkurencii sa naši hráči nestratili, naopak získali niekoĽko  medailových umiestnení. V dvojhre chlapcov sa chlapci prebojovali do osmičky najlepších. Škoda len, že tam o postup do semifinále natrafili na seba Erik s Tomášom, a tak iba jeden z nich mohol postúpiť ĂŻalej. Úspešnejší bol v tomto súboji Tomáš, ktorý v semifinále podĽahol po dramatickom prvom sete( 24:22) OĽhovi ( hráč z Prešove) a tak sa musel uspokojiť s tretím miestom.
Vo štvorhre chlapcov si naša dvojica Tomáš - Šimon poradili s každým súperom s ktorým sa stretli, a tak sa stali víťazmi. Erik tvoril dvojicu s hráčom z Prešova a spolu sa prebojovali až do semifinále kde nestačili na neskorších víťazov.
V mixe sme prekvapivo získali dve medailové umiestnenia, Tomáš spolu s hráčkou z Bánova získali strieborné medaile a Erik spolu s Katkou získali pekné tretie miesto.
V dvojhre dievčat k výrazným prekvapeniam nedošlo, Peťka zahrala svoj štandard, krásne zápasy odohrala Katka, ktorá v šestnástke natrafila na nasadenú hráčku z Bánova a tento zápas bol prekvapivo napínavý, plný pekných výmen. Katka síce prehrala ale určite získala nové skúsenosti a hlavne si zvýšila sebavedomie.
Rebečka vstúpila do turnaja víťazstvom v prvom kole, neskĂ´r už na svoju súperku nestačila.
Vo štvorhre dievčat naše kočky skončili na prahu osemfinále, do bojov o medaile im už sily nestačili.
Všetkým hráčom a hráčkam gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
TRÉNINGY POČAS PRÁZDNIN: 
Posledný tréning v tomto roku bude v utork 20.12. 2011.     / platí pre obe tréningové skupiny
 
V novom roku začíname trénovať v pondelok 9.1. 2012 !!!     / platí pre obe tréningové skupiny
Pridané 8.11.2011
Medzinárodný turnaj - Gorlice - Biezc U 11, U 13, U15  -  21. - 23. 10. 2011

Naši hráči sa v sprievode svojich rodičov  ( za čo im patrí vĂŻaka ) zúčastnili turnaja v poĽskom Biezci. Turnaj sa hral v troch vekových kategóriách. Náš klub reprezentovali v kategórii U 11 - Tomi a Erik a v kategórii U 13  - Samo, Samko a Robko. Najcennejším kovom sa mĂ´že pochváliť Tomi, ktorí sa stal víťazom U 11 a tretím najlepším hráčom U 11  bol Erik.

V kategórii U 13 si chlapci vo dvojhre síce medaile nevybojovali ale vo štvorhre si Samovia vybehali druhé miesto. Vo finále nestačili na najlepší poĽský pár. Robko vo dvojhre skončil v skupine na druhom  mieste  a tak do ĂŻalších bojov nepostúpil, vo štvorhre si zahral s hráčom z PoĽska, s ktorým nedosiahli na medailové priečky.
Chlapci všetkým gratulujeme a tešíme sa s vami.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Foto z turnaja najde tu.

Trenčín GP "A" U 11   15. 10. 2011

Do Trenčína na 1. celoslovenský turnaj v kategórii U 11 sme vycestovali v zložení - Tomi, Erik, Šimon, Katka a Peťka. V dobre obsadenom turnaji sa výraznejšie presadil Tomáš Virba "Tomi" keĂŻ vo dvojhre skončil na peknom 3. mieste a vo štvorhre spolu so Šimonom Šoltésom obsadili krásne druhé miesto. Erik naj napriek tomu, že neobsadil žiadne medailové priečky predviedol peknú hru a získal mnoho cenných skúseností. Dievčatá hrali v rámci svojich schopností a obom sa podarilo prebojovať do druhého kola kde však na svoje skúsenejšie súperky nestačili.

Zvolen GP "A" U 13   - 8. 10. 2011

Dòa  8. 10. sa odohral 1. celoslovenský turnaj v kategórii U 13 vo Zvolene. Z našich radov sa turnaja zúčastnili Samko, Samo , Kristína a Beky. Ani jednému z nich sa v silnej konkurencii nepodarilo výraznejšie presadiť. Vo dvojhre chlapcovostali pred bránami osemfinále a vo štvorhre skončili chlapci v osmičke kde o postupe do semifinále podĽahli neskorším finalistom v dvoch setoch 21:16, 21:13.
Dievčatá tak isto ako chlapci vo dvojhre nevybojovali postup medzi najlepších osem a vo štvorhre ich zastavili pred semifinále neskoršie víťazky turnaja.
Pridané 31.10.2011
V pondelok 31. 10. a v utorok 1. 11. netrénujeme!!!!!
Uvidíme sa vo štvrtok 3. 11.
Pridané 3.10.2011
Pridané foto z turnaja: International badminton preShow v kategóriách U 11 a U 13. - 16.9. - 18.- 9.2011 - (32 fotiek)
 
Pridané 26.9.2011
V dòoch 16.9. - 18.- 9. sa v Prešove uskutočnil medzinárodný turnaj International badminton preShow v kategóriách U 11 a U 13.
Z našich hráčov sa turnaja zúčastnili Tomáš Virba, Samko Kováč a Samo Nečada.
Samovia odohrali v U 13 - ke množstvo  náročných zápasov s kvalitnými súpermi s Ukrajiny ,Chorvátska a MaĂŻarska. ŽiaĽ tento krát bez medailového umiestnenia.
Kategóriu U 11 reprezentoval Tomáš, ktorý vybojoval 1 zlatú medailu vo švorhre spolu s prešovčanom OĽhom a 2 bronzové kovy vo dvojhre kde v semifinále nestačil na neskoršieho víťaza OĽhu. Vo zmiešanej štvorhre mu k medaile pomohla spoluhráčka Lucka z Čiech.  Gratulujeme.
 
Pridané 26.9.2011
Z kvalifikačného turnaja, ktorý sa uskutočnil dòa 24. 9. 2012 v Hrachove si účasť na prvom "A"U13 - celoslovenskom turnaji, ktorý bude  8. 10. vo Zvolene vybojovali Samo Nečeda, Samko Kováč a Kristína Baloghová. Gratulujeme a držíme palce vo Zvolene.
 
Pridané 4.9.2011
Pozor zmena! 
Tento týždeò budú tréningy nasledovne : v  pondelok, v utorok a vo štvrtok o 17:30 do 19:00  platí  to pre všetkých hráčov.!!!!
 
Pridané 20.8.2011
KONIEC LEŇOŠENIA ! 
V pondelok 22. 8.začíname trénovať, stretneme sa o 17:00 v telocvični na Janigovej.
Už sa na Vás teším!!!
 
Vaša trénerka
 
Pridané 20.8.2011

V júli sme si užili letné sústredenie v Kysaku. Malú spomienku na krásny pobyt vo forme fotiek nájdete TU.

 
Pridané 24.5.2011
V sobotu 21. 5. sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky veteránov na ktorom sa zúčastnili aj členovia nášho klubu : Turzáková, Poláček ( naši tréneri ), Kašela a Čechovský.
Prvé miesta obsadili pár Turzáková - Poláček vo zmiešanej štvorhre, Kašela vo štvorhre mužov
Druhé miesto si vybojoval Čechovský vo dvojhre mužov a ktomu pridal aj striebro vo štvorhre.
Zbierku medailí zakončil Kašela so Šidlovou vo zmiešanej štvorhre.
Všetkým gratulujeme!!!!!!!!!!!!!
Fotky medailistov vo fotogalérii.
 
 
Pridané 24.5.2011

Dòa 14. 5. sme sa zúčastnili na Majstrovstvách Slovenskej republiky U11 v Šuranoch, odkiaĽ sme sa vrátili s jednou bronzovou medailou, ktorú vybojovali Samko Kováč a Samo Nečeda vo štvorhre. Gratulujeme!!!!!!!!!!!PoĂŻakovanie patrí aj ostatným hráčom, ktorí tentokrát neuspeli avšak bojovali a podali výkony v rámci svojich schopností.

Malú spomienku vo forme fotiek nájdete vo fotogalérii. 
 
 
Pridané 23.4.2011 Dòa 14.apríla sa v našej telocvični uskutočnilo VeĽkonočné posedenie detí nášho klubu s rodičmi, spojené s turnajom .Súťažili proti sebe rodinné páry v štyroch skupinách. Víťazi skupín sa stretli vo finále. Celkovými víťazmi sa stali Samko Nečeda s otcom. DovoĽte nám poĂŻakovať sa všetkým zúčastneným za príjemne strávené popoludnie a obzvlášť Robkovmu ockovi p.Sabovčíkovi, ktorý s postaral o občerstvenie. Pochutiny na stĂ´l zabezpečila mamka Erika Žuravlova.Dobrú náladu Vám pripomenú fografie ,ktorých kvalita jesíce slabá ,ale určite potešia.
Najbližšie stretnutie by sme radi pripravili na sústrdení v Kysaku.

Foto z turnaja nájdete tu.

Pridané 15.4.2011
 

Spoločná fotka zo súťaže  U 13  z 2. 4. 2011 v telocvični KBC


 
Pridané 15.4.2011 LETNÉ SÚSTREDENIE „KYSAK 2011“
V dòoch 10. 7. – 16. 7. 2011 organizujeme tak ako po iné roky letné sústredenie.
/ viac info v prílohe /
 
Pridané 13.4.2011

V sobotu 9. 4. 2011 sa na našich kurtoch - KBC odohral turnal GP B najmladšieho žiactva.

Z našich hráčov sa presadil vo dvojhre chlapcov Samko Kováč, ktorý vo finálovej skupine nestačil na svojich súperov a tak sa mu ušlo 3. miesto a spolu so Samkonm Nečedom obsadili 2. miesto vo štvorhre.Bronz vo štvorhre pridal pár Erik Žuravlov a Šimon Šoltés. Z dievčat sa vo dvojhre z medaili tešila Peťka Kovaøíková, ktorá skončila na 3. mieste. Vo štvorhre dievčat obsadili naše dievčatá Emka MaĂŻarová a Peťka Kovaøiková 2. miesto.

Foto zo súťaže.

Pridané 7.4.2011 VeĽkonočný turnaj 14. 4. 2011 - turnaj rodičov a detí
Pozývame všetkých hráčov klubu v sprievode rodičov, ktorí si zmerajú sily vo vzájomných zápasoch.
Začiatok turnaja: 17:00 na ZŠ Janigovej 2 / KBC /
Pridané 7.4.2011 POSTUP NA MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V KATEGÓRII „ U 11
Sedem našich hráčov kategórie U 11 sa nominovalo na tohtoročné MSR, ktoré sa uskutočnia 14. 5. 2011 v Šuranoch.

Nominovaní na MSR sú:
Nečeda Samuel
Kováč Samuel
Virba Tomáš
Sabovčík Róbert
Kovaøiková Petra
MaĂŻarová Emma
Ivanovová Elena
Šoltés Šimon / hráč ŠG, trénujúci u nás /

GRATULUJEME A DRŽÍME PALCE !!!!!!!